Oficjalne Forum Parafii Debno


#1 2007-12-02 20:43:07

TAKA.JAKA.JESTEM

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-11-16
Posty: 19
Punktów :   

Co można by zmienić?

Hm. Zaczął się Adwent. Szczególny czas. Jak go przeżywać.
Żeby nam między palcami nie przeleciał.

Tak sobie myślę, jak zachęcić młodych, a dzieci zwłaszcza do uczestnictwa na roratach.
Uczestniczyłam kilkanaście razy w roratach w pewnej parafii, nie naszej.
Tam przed Eucharystią gaszone są wszystkie światła. Procesja wchodzi od tyłu Kościoła. Liturgiczna Służba Ołtarza, Księża jak również i dzieci idą w procesji z zapalonymi lampionami. Światła zapalane są podczas odmawiania 'Chwała na wysokości"
Co jeszcze. Po odczytaniu Ewangelii, wierni siadają. A kapłan króciutko omawia Ewangelię, wygłasza krótkie kazanie. Mnie osobiście taka forma rorat bardzo pomogła w przeżywaniu Adwentu.

Marzeniem moim jest, by było tak i w naszej parafii.
Zdaję sobie sprawę, że do tego daleka droga.
Ale choć troszeczkę coś zmienić? Choćby krótkie słowo każdego dnia po Ewangelii. Co by Słowo Boże nie przeszło bez echa, jak to się zdarza często, odczytane i zapomniane, nie rozmyślane.

Da się?
Choć troszeczkę, odrobinkę coś zmienić?

Offline

 

#2 2007-12-02 23:09:19

Critty

Użytkownik

3446485
Skąd: Mielec
Zarejestrowany: 2007-11-25
Posty: 17
Punktów :   
WWW

Re: Co można by zmienić?

O u nas tez zgaszone swiatła byly. lampiony.

A to Chwała na wysokości w adwencie jest?

W każdej parafii myślę, że się da. Aczkolwiek oprawa oprawą. Byle to był czas realnego oczekiwania. Chrystus i tak sie na rodzi. Ale czy pozwolimy mu zamieszkać? W naszyc sercach.

W dzisiejszym czytaniu (II) św. Paweł pisał o tym, że nadszedl czas powstania ze snu. Ksiadz podkreslił to, że to właśnie teraz nadszedł czas. Nie w poniedziałek, nie we wtorek. Teraz.
Myśle, że nie upłyciłem tej mysli.


:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Zaufaj.pl - katolicki serwis dla młodzieży...
::: Kiedy smutek dosięga konarów drzew, kiedy jesteś sam i smutno Ci jest...
::: Pamiętaj o bezgranicznej Bożej przyjaźni, pamiętaj o gronie przyjaciół, nie zaśnij...

Offline

 

#3 2007-12-02 23:50:42

x Andrzej B

Moderator

1335415
Zarejestrowany: 2007-10-29
Posty: 13
Punktów :   

Re: Co można by zmienić?

Jako duszpasterz naszej parafii mogę zapewnić że w tym roku roraty mają taki własnie przebieg jak chciałyście a mianowcie wchodzić będzie procesja przy zgaszonym, świetle i tylko lampiony służby opłtarza i dzieci które też będą szły w procesji i światła sie świecą na "chwała na wysokości" które sie śpiewa tylko na Mszach roratnich w Adwencie i na każdej Mszy rtoratniej będzie którtka homilia - to już z ks. Andrzejem K zaplanowaliśmy jakiś czas temu i mamy nadzieję że to wypali

Offline

 

#4 2007-12-05 19:37:06

TAKA.JAKA.JESTEM

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-11-16
Posty: 19
Punktów :   

Re: Co można by zmienić?

Więc jednak marzenia się spełniają?
Choćby nie całkowicie, ale w odrobinie :-)

Co jednak zrobić by samemu głęboko przeżywać Adwent?
W swoim sercu, bo roraty roratami, ale często ta Liturgia pozostaje bez efektu. W sensie, spływa po nas.

Criitty masz rację, że Jezus i tak się narodzi. Ale czy wobec tego, możemy stać z założonymi rękami, czekając na Boże Narodzenie. No bo w sumie, skoro i tak się narodzi...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.rzeczpospolita.pun.pl www.compaqots.pun.pl www.gryizabawy.pun.pl www.cupfifa.pun.pl www.juvent.pun.pl