Oficjalne Forum Parafii Debno


#1 2007-11-06 10:19:37

słoneczko

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 11
Punktów :   

czystosc przedmalzenska

Witajcie!!!!   jakie macie zdanie na temat czystosci przedmalzenskiej czy warto ja zachowac?

Piszcie!

Moim zdaniem jest to bardzo wazna kwestia, swoja czystosc mozemy ofiarowac w darze ukochanej osobie.
W dzisiejszym swiecie czystosc jest niestety wysmiewana...
Slyszeliscie moze o ruchu czystych serc polecam strone www.rcs.org.pl pozdrawiam

zachęcam wszystkich do dyskusji bardzo gorąco.

Offline

 

#2 2007-11-06 21:54:27

piotr.duda

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2007-11-04
Posty: 9
Punktów :   

Re: czystosc przedmalzenska

Temat rzeka ale zeby z kims pogadac musze wiedziec z kim mam przyjemnosc wiec prosze Cie przedstaw sie..

czekam na odp

Offline

 

#3 2007-11-07 09:38:39

słoneczko

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 11
Punktów :   

Re: czystosc przedmalzenska

Niesądze aby to była istotna kewstia aby mnie poznać by porozmawiać  na temat czystości. Pozatym to jest forum aby anonimowo sobie porozmawia na rożne temat nie ujawniając swojej osoby(jeśli ktoś ma takie życzenie, bo mam sie przedstawić z imienia i nazwiska aby póżniej wszyscy mowili to ta ... i komentowali moje posty i osobę...???)

Jestem osobą wierząca i praktykującą. Myśle że to cię powinno zadowolić.

Ja nieznam ciebie i nie przeszkadza mi to kim jesteś jak wygladasz itp. lecz jestem ciekawa co dzisiajsza młodzierz a dokładnie młodzież Parafi Dębno (i nie tylko) sądzi na temat czystosci przemałżeńskiej.


jesteście za  a może przeciw niej jeśli tak to czym sie kierujecie, a może zwycięża popdnd seksualny...

Offline

 

#4 2007-11-07 14:17:34

...

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2007-11-03
Posty: 9
Punktów :   

Re: czystosc przedmalzenska

zabawny ten Wasz problem jeśli Piotrze chcesz pogadać z konkretną osobą to mogę podać Ci namiary na pedagoga rodziny, poradnię rodzinną, seksuologa czy księdza i już, a niech Słoneczko cierpliwie czeka aż ktoś chętny zabierze głos.
pozdrawiam

Offline

 

#5 2007-11-07 16:24:42

Natalka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2007-10-30
Posty: 9
Punktów :   

Re: czystosc przedmalzenska

Problem faktycznie zabawny ale za to temat bardzo poważny, głęboki i pomimo wszystko delikatny. Ja myślę że pewnie większość jest za czystością przedmałżeńską, ale też pewnie większość wie, że ten problem dotyczy wielu, szczególnie młodych ludzi. I ja również polecam Ruch czystych Serc:)

Offline

 

#6 2007-11-16 23:08:51

TAKA.JAKA.JESTEM

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-11-16
Posty: 19
Punktów :   

Re: czystosc przedmalzenska

Czystość przedmałżeńska jest ogromnie cennym darem, który możemy ukochanej osobie podarować. Jak pisze zresztą Słoneczko. Przykre jest natomiast to, że wiele osób gdzieś zatraca ten dar, wyśmiewa go, uważa za coś staroświeckiego. Jak tak sobie patrzę i obserwuję ten świat. Młodych ludzi. Przykre to.

Ruch Czystych Serc, jak najbardziej. Jakaś forma szerzenia czystości.
Wydaje mi się, że jednak to co możemy też zrobić, a jest równie cenne, to modlitwa o wytrwanie w czystości. Dla siebie i dla swojego przyszłego męża. No albo odwrotnie rzecz jasna. :-)

Pozdrawiam.

Offline

 

#7 2007-11-19 14:18:54

aja

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2007-11-19
Posty: 8
Punktów :   

Re: czystosc przedmalzenska

Dla mnie Sex to nie jest tylko rozładowanie napięcia, to nie jest zaspokojenie pożądania, ale oddanie całego siebie komuś, z kim pragnie się spędzić całe swoje życie.
Jeśli poznaje się dzień po dniu drugiego człowieka i potwierdza się w przekonaniu że chce się być z nim na ZAWSZE, jeśli kocha się naprawdę SZCZERZE to wydaje mi się że sex nie jest niczym złym!

Offline

 

#8 2007-11-20 19:04:40

piotr.duda

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2007-11-04
Posty: 9
Punktów :   

Re: czystosc przedmalzenska

niech te kropki tez sie z kims skontaktuja bo skoro nie potrafia sie przedstawic to niech sie nie wypowiadaja.... i prosze i nie zycze sobie mnie obrazac.....

Offline

 

#9 2007-11-21 10:31:15

słoneczko

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 11
Punktów :   

Re: czystosc przedmalzenska

aja napisała:
"Jeśli poznaje się dzień po dniu drugiego człowieka i potwierdza się w przekonaniu że chce się być z nim na ZAWSZE, jeśli kocha się naprawdę SZCZERZE to wydaje mi się że sex nie jest niczym złym!"


powiedzmy ze sie zgadzm z tobą.... ale co wtedy jesli po jakims czasie chodzenia i spana ze soba ta druga osoba nagle stwierdzi ze nie pasujecie do siebi ze nie jest tak jak miało byc, że ktoś inny jest w jej życiu... Jabyś się wtedy poczuła/poczuł zostawiony i wykorzystany czy nie załowąła byś ze juz straciłaś czystosć i nie bedziesz jej miec dla tego własciwego?????????

Offline

 

#10 2007-11-21 22:20:37

...

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2007-11-03
Posty: 9
Punktów :   

Re: czystosc przedmalzenska

Piotrze nie irytuj się tak szybko bo nie ma czym wrzuć trochę na luz wtedy życie jest trochę radośniejsze
ale skoro sugerujesz że mi też się specjalista przyda to możemy wybrać sie razem:)
aaa jeśli chodzi o moje wypowiadanie się tutaj... o ile uważnie przyglądałam się przy logowaniu nie było nic zaznaczone o jakimś nakazie podawania swoich danych osobowych publicznie, poza tym spokojnie... nie jestem publiczną osobą albo duchowieństwem parafii Dębno!
pozdrawiam

Offline

 

#11 2007-11-22 10:48:04

słoneczko

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 11
Punktów :   

Re: czystosc przedmalzenska

prosze o wypowiadanie sie na temat

Offline

 

#12 2007-11-22 18:45:12

piotr.duda

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2007-11-04
Posty: 9
Punktów :   

Re: czystosc przedmalzenska

ale to nie jest nakaz ale wiesz mi troche lepiej gada sie z kim kogo znam choc w malym stopniu a jesli nie chcesz na forum to ok mozemy na gg ale chialbym wiedziec kim jestes..

Offline

 

#13 2007-11-23 11:08:40

aja

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2007-11-19
Posty: 8
Punktów :   

Re: czystosc przedmalzenska

Słoneczko – zaczynając sypiać ze swoim partnerem musisz być PEWNA ze to jest ta osoba! Oboje musicie być! Musicie być pewni ze będziecie ze soba ZAWSZE! Musicie być (jak to napisał JP II) silni miłością – to miłością która WSZYSTKO przetrzyma!
Trzeba wiedziec ze można liczyc na ta druga osobe w 100 %! Jednym słowem musicie trochę RAZEM przejść!
Biorąc ślub też nie wiesz do konca czy ta druga osoba po ślubie „się nie rozmyśli” Sama powiedz!!!

Offline

 

#14 2007-11-23 20:35:37

...

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2007-11-03
Posty: 9
Punktów :   

Re: czystosc przedmalzenska

miło że dochodzimy do jakiegoś kompromisu możemy na gg porozmawiać - jeśli chcesz prześlij nr przez priva.

a co do tematu... "dla mnie sex..." szczerze to wątpię żeby wypowiadały się tu tak "doświadczone" w tej dziedzinie osoby ha ha a co do ślubu... no co jak co ale ja chyba bez pewności że to ta osoba na pewno bym go nie brała, no i trzeba wziąć pod uwagę ze życie we dwoje to kompromis, rezygnacja z siebie, i wybaczanie też
Pewnie Piortek zaraz mi zarzuci tu pesymizm - no to już podkreślam JESTEM OPTYMISTKą

Offline

 

#15 2007-11-26 22:25:55

Critty

Użytkownik

3446485
Skąd: Mielec
Zarejestrowany: 2007-11-25
Posty: 17
Punktów :   
WWW

Re: czystosc przedmalzenska

Sam fakt istnienia forum zakłada, że dyskusje odbywają się za jego pośrednictwem. A ku lepszemu poznaniu się są pola dodatkowe w profilu.

Co do tematu. Zachowanie czystości przedmałżeńskiej to taka inwestycja na przyszłość. Inwestycja w przyszłą rodzinę. Jest to pewnego rodzaju oparcie o wartości. Ta dyskusja ma sens jeśli mamy doczynienia z osobami z różnych wyznań. Bo katolik powinien być świadomy przykazań religii którą wyznaje.

Jest coś takiego jak pierścienie czystości. Noszenie ich ma przypominać "parom" o czystości przedmałżeńskiej. Pomysł popieram.

Pozdrawiam :-)

Ostatnio edytowany przez Critty (2007-11-26 22:27:23)


:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Zaufaj.pl - katolicki serwis dla młodzieży...
::: Kiedy smutek dosięga konarów drzew, kiedy jesteś sam i smutno Ci jest...
::: Pamiętaj o bezgranicznej Bożej przyjaźni, pamiętaj o gronie przyjaciół, nie zaśnij...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.narutokunek.pun.pl www.tibia-cheats.pun.pl www.eeitp.pun.pl www.zjazdrpg.pun.pl www.mkskusyszczecin.pun.pl